Arabacıalanı Mahallesi 576. Sokak. No:20 Kat:3 Daire:6 E-sınav Merkezi Karşısı Mabella Cafe üstü. Serdivan / Sakarya
info@akademiapsikoloji.com
05422217151
Close
05422217151
info@akademiapsikoloji.com

Hakkımızda

Akademia Psikoloji olarak biz kimiz?

       Tarihte Akademia; bilim, sanat,matematik,müzik,edebiyat,doğa bilimleri gibi birçok farklı alanda derslerin görüldüğü çeşitli konuların araştırıldığı ve tartışıldığı ilk akademi, yüksek öğretim kurumu olarak bilinmektedir. Eşitlik, adalet ve etik gibi değerlerin önemsendiği bir yer olan Akademia'nın ilkeleri bizim içinde çok kıymeti ve temel isteğimiz bu değerleri koruyarak adımlarımızı atmaktır.

       Bu doğrultuda Akademia Psikoloji olarak amacımız; hepimizin kendi öğrenme süreçlerimize devam edebileceğimiz, yardımlaşabileceğimiz, gelişebileceğimiz bir yer olmak.. Bu nedenle; Akademia Psikoloji olarak psikoterapi ve danışmanlık hizmeti veren bir psikolojik danışmanlık merkezinden daha fazlası olma hayaliyle yola çıktık. İçinde atölyelerin, eğitimlerin, oyun gruplarının ve daha birçok aktivitenin olduğu bir merkez olma isteğiyle hareket ediyoruz. Tüm bunları yaparken sanattan, spordan ve bilimden faydalanarak büyümeyi hedefliyoruz. 

Uzman Psikolog Büşra ARIĞ

        Büşra Arığ kimdir?

        Işık Üniversitesi (İngilizce) Psikoloji bölümünde ösym bursu ve milli sporcu bursuyla eğitim gördükten sonra Onur derecesiyle mezun oldum. Ardından Işık Üniversitesi Klinik (Çocuk ve Ergen) Psikoloji yüksek lisans programından Onur derecesiyle mezun oldum. Marmara Üniversitesi Egzersiz ve Spor Psikolojisi yüksek lisans programına halen devam etmekteyim.

        Işık Üniversitesi’nde lisans eğitimim sürecinde Psikoloji bölümünde gönüllü olarak araştırma asistanlığı, Sosyal Politikalar Aile Bakanlığına bağlı Sevgi Evleri’nde, Türkiye Satranç Federasyon’unun milli takım kamplarında ve ayrıca FVM Erenköy Anaokulunda stajyer olarak çok kıymetli bilgiler edindim. Lisans eğitimim sırasında Işık Üniversitesi Psikoloji Kulübü Başkanlığı görevinde bulundum. Bunun yanında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde alana yönelik çalışmalarda yer aldım. Ayrıca Yüksek lisans eğitimi aldığım süreçte Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde de stajımı tamamladım.

         Aynı zamanda Işık Üniversite Yüksek Lisans kapsamında bireysel, ergen ve çocuklarla süpervizyon eşliğinde psikoterapi çalışmaları ve psikolojik değerlendirme uygulamaları yapma imkânına sahip oldum. Uzman psikolog olarak Türkiye Satranç Federasyon’unda Ulusal ve Uluslararası turnuva ve kamplarda çalıştım. Aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Şuan, kurucusu olduğum Akademia Psikoloji’de çalışma hayatıma devam etmekteyim. 

 

Aldığım eğitimler:

Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi  (72 saat)

  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Kuram ve Temelleri – Dr. Vahdet Görmez
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Vaka Formülasyonu, Terapi Hedefleri ve Psikoeğitim – Dr. Vahdet Görmez
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Depresyon – Dr. Vahdet Görmez
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Anksiyete Spektrum Bozuklukları – Dr. Vahdet Görmez
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Çocukluk Anskiyetesine Müdahale – Prof. Dr. Paul Stallard
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Obsesif Kompulsif Bozukluk – Dr. Vahdet Görmez
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Dışa Atım, Beden Algısı Bozukluğu, Tik Bozukluğu, Tik Bozuklukları, Dürtüsellik – Dr. Vahdet Görmez
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Yeme Bozuklukları – Dr. Vahdet Görmez
  • Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Travma Sonrası Stres Bozukluğu – Dr. Vahdet Görmez

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi – Uzman Psikolojik Danışman Filiz Çetin

Çocuk ve Ergenlerde Şema Terapi- Dr. Christof Loose (12 saat)

Temel Mindfullness Eğitimi – Doç. Dr. Bilge Uzun (14 saat)

Türkiye Futbol Federasyonu Psikolojik Performans Danışmanlığı (72 saat)

Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon (2018-2019)